Bolsonaro bagatelizuje sytuację w kraju

Bolsonaro bagatelizuje sytuację w kraju

Fot. Andre Penner / AP Photo
Fot. Andre Penner / AP Photo

Dramatyczna sytuacja w Brazylii, powstają masowe groby

WHO podaje, iż Brazylia jest nowym centrum Covid-19. Liczba osób zarażonych i zmarłych z powodu koronawirusa wzrasta w zastraszającym tempie. Kopane są setki masowych grobów dla zmarłych. Jair Bolsonaro- prezydent Brazylii nie ma jednak zamiaru podejmować zdecydowanych działań uważając, że reces gospodarczy, który może nastąpić w wyniku zamrożenia gospodarki będzie bardziej niebezpieczny dla życia ludzi niż koronawirus. Jednocześnie uważa, iż obostrzenia są niepotrzebną histerią, a ludzie powinni móc pracować.

347 398 przypadków COVID-19- to potwierdzona do tej pory liczba osób zakażonych wirusem- jednak na Bolsonaro nie robi to wrażenia

Wyprzedzając Rosję- Brazylia- jest drugim pod względem ilości zachorowań krajem na świecie (po Stanach Zjednoczonych). W państwie Ameryki Południowej codziennie przybywa 16 tysięcy zakażonych. Jednak prawdopodobnie jest to zaniżona liczba, ponieważ wykonanych testów jest niewiele- jedynie 3 tys./ 1 mln mieszkańców. Porównując w Polsce wykonano ich 19 tys./ 1 mln mieszkańców, a w USA i Niemczech 40 tys./1 mln. Liczba ofiar śmiertelnych w Brazylii wynosi w tej chwili 22 tysiące. Charakterystyczne dla państw Ameryki Południowej jest to, że około 15% ofiar Covid- 19 jest poniżej 50-tego roku życia. Zdaniem ekspertów jest to związane z ogromnym ubóstwem, nierównościami, a także kiepskim systemem opieki zdrowotnej oraz ogólnym poziomem zdrowia publicznego. O ile bogaci zdołali się przed koronawirusem uchronić, biedota np. w fawelach, nie ma na to szans, ponieważ nie może zrezygnować z zarobkowania nie chcąc głodować.

Prezydent Bolsonaro jest mocno krytykowany za sposób (nie)radzenia sobie z epidemią

Polityk od początku sprzeciwiał się wprowadzeniu zasad dotyczących dystansowania się ludzi od siebie, popierał również stosowanie leków, które nie mają potwierdzonego działania, dwóch ministrów zdrowia przestało piastować swój urząd w związku z polityką Bolsonaro. Dodatkowo jest oskarżany o rozprzestrzenianie dezinformacji nt. koronawirusa. W związku z tym Facebook i Twitter zdecydowały o usunięciu jego wpisów i filmów, na których na przykład podaje ręce innym- co jest niezalecane przez WHO.

Zapraszamy również do przeczytania: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-dramatyczna-sytuacja-w-brazylii-powstaja-masowe-groby-dla-of,nId,4513893

A po więcej informacji do naszej zakładki Świat: https://zlapanewsiec.pl/category/swiat/

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź