Bon 1000 plus dla turystów- rząd wycofuje się z obietnic

Bon 1000 plus dla turystów- rząd wycofuje się z obietnic

fot.: Katarzyna Mazurowska, shutterstock.com
fot.: Katarzyna Mazurowska, shutterstock.com

Aby wesprzeć polską turystykę rząd wyszedł z propozycją bonu turystycznego, teraz wycofuje się z obietnic

Bon 1000 plus miał być przeznaczony dla osób, których dochód nie przekracza 5200 zł brutto. Jego założenie miało być takie, że polski turysta przeznaczy otrzymane pieniądze na turystykę w Polsce. 90% bonu miała być sfinansowana przez państwo, a 10% miał dołożyć pracodawca. By zapoznać się ze szczegółami można zajrzeć tu: https://zlapanewsiec.pl/bon-turystyczny-od-rzadu/. Wczoraj PIS zmienił zdanie i obwinia o to samą branżę.

Bon 1000 plus nie gwarantowałby pomocy tym firmom, które jej najbardziej potrzebują

Piotr Müller- rzecznik rządu- na antenie Radia Plus zakomunikował, iż rozważane jest wprowadzenie innej niż bon 1000 plus formy pomocy. Jego zdaniem bon turystyczny może trafić w niewłaściwe ręce tzn. do tych, którzy nie ucierpieli najmocniej, a tak powinno być. Rzecznik rządu twierdzi, iż inna forma pomocy dla tej branży gospodarki może być bardziej efektywna, dlatego powstają nowe koncepcje, jak ta pomoc mogłaby wyglądać. Ponadto Müller dodał, iż pomysł wprowadzenia bonów turystycznych został skrytykowany przez osoby, które należą do branży turystycznej.

Na rząd spada krytyka za dawanie obietnic bez pokrycia

Twierdzi się, iż wprowadzanie zamieszania wokół bonu jest związane z kampanią prezydencką Andrzeja Dudy. Przewidywania są takie, iż jest to ruch taktyczny PIS-u. Prezydent Duda w odpowiednim momencie kampanii ma wydać komunikat, iż wpłynął na rząd, by ten zmienił zdanie, co do bonu i że jednak będzie on przyznany. Tym samym zyska w oczach tych, którzy nastawili się na to, iż będą mogli z takiej formy pomocy skorzystać. Oczywiście jest to jedynie koncepcja osób z branży turystycznej. Na tę chwilę bon 1000 plus odchodzi do lamusa.

Po więcej informacji zapraszamy na: https://www.waszaturystyka.pl/

Zajrzyj również: https://zlapanewsiec.pl/category/kraj/

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź