Dlaczego Tajlandia nie otwiera się jeszcze na turystów

Dlaczego Tajlandia nie otwiera się jeszcze na turystów

0
Tajlandia

Dlaczego Tajlandia nie otwiera się jeszcze na międzynarodowych turystów?

Bangkok (CNN) – Wiedząc, że wiele krajów w Europie ponownie rozpoczyna turystykę latem, podróżnicy z widokami na Azję z niepokojem czekają na wiadomość, kiedy otrzymają zielone światło na wizytę w ulubionym miejscu docelowym.

Na razie ci, którzy myślą o Tajlandii , będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy, zanim zapakują swoje torby.

„Nadal zależy to od wybuchu epidemii, ale myślę, że najwcześniej możemy zauważyć, że powrót turystów może przypadać na czwarty kwartał tego roku”, powiedział CNN Yuthasak Supasorn, gubernator Urzędu ds. Turystyki Tajlandii (TAT). Podróżować.

I nawet wtedy, mówi, prawdopodobnie będą obowiązywać ograniczenia dotyczące tego, kto może odwiedzić i dokąd.

„Nie otworzymy wszystkich naraz” – dodaje. „Nadal jesteśmy w stanie gotowości, po prostu nie możemy jeszcze zawieść naszych strażników. Musimy spojrzeć na kraj pochodzenia [podróżnych], aby zobaczyć, czy ich sytuacja naprawdę się poprawiła. I wreszcie, musimy sprawdzić, czy nasi przedsiębiorcy są gotowi przyjąć turystów w ramach „nowej normalności”.

”Podobne wersje tej strategii są już rozpatrywane w regionie – określane jako „ bańki turystyczne ”. Zasadniczo, kraj otworzy granice wzajemnie z miejscami docelowymi, które również mają kontrolę nad swoją koronawirusem.

Gdy Tajlandia otworzy się na międzynarodowych turystów, prawdopodobnie będą mogli odwiedzić tylko niektóre miejsca, mówi Yuthasak.

„Zbadaliśmy możliwość oferowania specjalnych pakietów długoterminowych w odizolowanych i zamkniętych obszarach, w których monitorowanie stanu zdrowia można łatwo kontrolować – na przykład Koh Pha Ngan i Koh Samui. Będzie to korzystne zarówno dla turystów, jak i lokalnych mieszkańców, ponieważ jest niemal rodzajem kwarantanny ”.

Tajlandia

Yuthasak twierdzi, że kończy prace nad wznowieniem turystyki, ale większość decyzji leży w gestii CCSA – Centrum Administracji Sytuacyjnej w Covid-19 – który zdecyduje, kiedy jest najlepszy czas na otwarcie granic.

Bill Barnett z Phuket, dyrektor zarządzający azjatyckiej firmy konsultingowej C9 Hotelworks , powiedział: „potrzebne są kroki dziecka”, aby ponownie zapoczątkować turystykę międzynarodową.

„Kolejnym krokiem są umowy dwustronne między krajami” – mówi. „Dobra pozycja Tajlandii w obliczu kryzysu z Chinami oraz duży stłumiony popyt sprawiają, że powrót do Królestwa jest logicznym krótkoterminowym rozwiązaniem dla turystyki zagranicznej”.

Na razie Tajlandia nie ryzykuje, a granice kraju są mocno zamknięte.

Czytaj więcej…

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź