“Efekt Rafała”- poparcie dla Trzaskowskiego rośnie

“Efekt Rafała”- poparcie dla Trzaskowskiego rośnie

0
Foto: PAP/Radek Pietruszka
Foto: PAP/Radek Pietruszka

25 maja ujawniono wyniki sondażu wyborczego przeprowadzonego przez IBRiS

Nikt nie spodziewał się, iż zastąpienie Małgorzaty Kidawy- Błońskiej obecnym prezydentem Warszawy w wyborach prezydenckich 2020 doprowadzi do tak poważnych zmian w preferencjach Polaków. “Efekt Rafała” polega na tym, iż poparcie dla Trzaskowskiego z sondażu na sondaż rośnie podczas gdy dla obecnego prezydenta maleje. Trzaskowski prowadzi intensywną kampanię wyborczą, którą bez ogródek nazywa walką, którą trzeba wygrać. Trzaskowski przywołując w wypowiedzi swojego przyjaciela Michała Żebrowskiego mówi, iż bezsensowne jest bicie się dla samego bicia- trzeba to robić w jakiejś sprawie. Obecny prezydent Warszawy chce się bić w imię takich wartości, jak prawda, uczciwość, sprawiedliwość, równość wszystkich wobec prawa.

Zapraszamy do naszego sklepu!

Od 10,2 % poparcia 15 maja do 23,2 % 25 maja- “Efekt Rafała”

W dniu ogłoszenia swojej prezydenckiej kandydatury Trzaskowski miał już 10,2% poparcia społeczeństwa (sondaż przeprowadzony przez Estymator). Był wówczas czwarty plasując się za Dudą, Kosiniakiem- Kamysz oraz Hołownią. Kilka dni po rozpoczęciu kampanii Trzaskowski pozostawił w tyle zarówno Hołownię, jak i Kosińskiego- Kamysza. Drugie miejsce potwierdziły trzy niezależnie przeprowadzone sondaże- 16,54 Pollster dla Super Expressu, 16% IBRiS dla Onetu i 14% United Survey dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”. Następnie- w zeszłym tygodniu- w kolejnych czterech sondażach Trzaskowski przekroczył 20%. “Efekt Rafała” na tym się jednak nie skończył. Wczorajszy sondaż wyborczy IBRiS wskazuje na to, iż prezydent stolicy może liczyć na poparcie 23,2% rodaków. Nawet spustoszenie wywołane przez nieudaną kandydaturę Kidawy- Błońskiej nie nie jest w stanie powstrzymać Trzaskowskiego. Czy “Efekt Rafała” się utrzyma a mężczyzna ma szansę wygrać walkę z Andrzejem Dudą?

Gdzie jest Andrzej Duda?

Rafał Trzaskowski w tym momencie jest wszędzie- aktywny zarówno w social mediach, jak i na wyjazdach terenowych zdaje się przekonywać ludzi do siebie- wytykając błędy PIS-u oraz zapewniając, iż nie zabierze benefitów w postaci trzynastej emerytury czy 500 plus, które wprowadziło PIS. W tym samym czasie działalność Andrzeja Dudy jest niemalże niezauważalna. Do momentu pojawienia się Rafała jego wygrana była niemalże pewna jednak w tym momencie cały wcześniejszy, założony przez PIS porządek został zachwiany. Przekonanie, iż prezydentura wygra się sama legło w gruzach. Powinno lec w gruzach, bo sondaże mówią same za siebie, a “Efekt Rafała” może okazać się brzemienny w skutki.

Sondaże można śledzić na stronie: http://ewybory.eu/sondaz-ibris-25-05-2020/

Po więcej informacji zapraszamy tu: https://zlapanewsiec.pl/duda-w-katowicach-sytuacja-opanowana/

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź