Gitara Kurta Cobaina warta 1 milion dolarów?

Gitara Kurta Cobaina warta 1 milion dolarów?

1
Kurta Cobaina

Gitara, na której grał Kurt Cobain podczas występu w MTV Unplugged w 1993 roku, ma zostać sprzedana na aukcji w przyszłym miesiącu za co najmniej 1 milion dolarów.

Rzadka gitara D-18E jest wymieniona wraz z wieloma innymi przedmiotami należącymi niegdyś do lidera Nirvany, który zmarł w wyniku samobójstwa w 1994 r., Około pięć miesięcy po występie w Nowym Jorku.„Ta ważna gitara zasłużyła sobie na swoje miejsce w historii Rock ‘N’ Roll jako instrument grany przez jednego z najbardziej wpływowych muzyków i ikon rocka w jednym z największych i najbardziej zapadających w pamięć koncertów wszechczasów” – powiedział Darren Julien, prezes Aukcje Juliena, w komunikacie prasowym. 

Dom aukcyjny prowadzi sprzedaż w Beverly Hills w Hollywood. Gitara Kurta Cobaina była wcześniej własnością córki Cobaina, Frances Bean Cobain, która podobno zrezygnowała z niej podczas okrutnego rozwodu z byłym mężem, muzykiem Isaiahem Silvą.

Cobain osiągnął status legendarnego wokalisty amerykańskiej grupy grunge Nirvana, którą założył w 1987 roku z basistą Kristem Novoselicem. Perkusista Dave Grohl, obecnie z Foo Fighters, dołączył w 1990 roku. Zespół szybko osiągnął status kultowy dzięki swojej szorstkiej, uduchowionej muzyce i niechlujnemu osobistemu stylowi, który fani docenili za brak preppy.

Popularność zespołu wzrosła wraz z drugim albumem „Nevermind”. Wydany we wrześniu 1991 r. Album sprzedał się w USA w ilości ponad 1 miliona egzemplarzy do końca tego roku. W 1992 r. Osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard 200 – i spędził 472 tygodnie na mapie.

Własna gitara Kurta Cobaina powinna sprzedać się za dużo ponad 500 000 $ – licytacja rozpocznie się od 1 miliona $.

Jego niestandardowa, leworęczna gitara Fender Mustang, używana podczas trasy Nirvana „In Utero” w 1993 r., Również została sprzedana za 340 000 USD.

Czytaj więcej na naszej stronie

1 KOMENTARZ

Zostaw odpowiedź