Największy elektryczny samolot – pierwszy lot

Największy elektryczny samolot – pierwszy lot

0
elektryczny samolot

Ponieważ nadal rosną obawy o koszty środowiskowe lotu, elektryczny samolot może stanowić etyczną alternatywę.

Technologia silników elektrycznych ma osiągnąć nowy kamień milowy w czwartek, planując pierwszy lot największego na świecie samolotu całkowicie elektrycznego.

Dziewięcioosobowy pasażerski elektryczny samolot eCaravan jest wynikiem współpracy firmy silnikowej magniX i firmy lotniczej AeroTEC, zgodnie z komunikatem prasowym od magniX.

Samolot, dostosowana przyczepa kempingowa Cessna 208B, wykona swój pierwszy lot 28 maja na lądowisku w stanie Waszyngton o 8 rano czasu lokalnego (11 rano ET).

Oryginalna karawana Cessna jest jednym z najczęściej używanych samolotów na środkowym odcinku na świecie, z ponad 2600 samolotami pracującymi w 100 krajach, informuje komunikat prasowy.

Wersja całkowicie elektryczna będzie wykorzystywała układ napędowy magni500 o mocy 750 koni mechanicznych (560 kW).

„Jako największy na świecie w pełni elektryczny samolot, ten pierwszy lot jest znaczącym kamieniem milowym w zakłóceniu branży transportowej i przyspieszeniu rewolucji lotnictwa elektrycznego”, czytamy w komunikacie prasowym.

Zapraszamy do naszego sklepu!

Dalej „ostatecznym celem magniX jest lepsze połączenie społeczności poprzez wprowadzenie na rynek zaawansowanego całkowicie elektrycznego układu napędowego, który oferuje niższe koszty eksploatacji i zerową emisję”.

Firma dostarczyła również układy napędowe dla sześciomiejscowego w pełni elektrycznego samolotu, który po raz pierwszy poleciał w październiku.

Operator Harbour Air nazwał ten lot „światowym” dla przemysłu lotniczego po tym, jak samolot leciał przez około 15 minut po wystartowaniu z Vancouver w Kanadzie.

Wówczas CEO magniX Roei Ganzarski powiedział w oświadczeniu, że sektor transportu – a zwłaszcza przemysł lotniczy – „jest gotowy na ogromne zakłócenia”.

Elektryczny samolot

Ganzarski dodał, że lot udowodnił, że „niedrogi, przyjazny środowisku, komercyjny elektryczny transport lotniczy” może być możliwy w „bardzo bliskiej przyszłości”.

Samoloty z napędem całkowicie elektrycznym są również opracowywane w innych częściach świata, w tym w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej…

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź