Orzeźwiające i pożywne koktajle

Orzeźwiające i pożywne koktajle

foto: redakcja
foto: redakcja

Ciekawym urozmaiceniem codziennej diety są koktajle

Istnieje mnóstwo sposobów na zrobienie koktajlu. My chcielibyśmy zaproponować Państwu bardzo prosty pomysł, który można wykonać wspólnie z dzieckiem. Takie koktajle ze schłodzonego mleka są świetnym napojem, który orzeźwi nas w ciepły dzień. Każdy z trzech koktajli, które zaprezentujemy na zdjęciach powstał na bazie mleka kupionego od gospodarza. Pasteryzowane mleko ze sklepu nie ma specjalnie dobrych właściwości. Mleko prosto od krowy- owszem- o ile nasz organizm dalej produkuje enzym odpowiedzialny za trawienie laktozy, a zatem laktazę. Często po okresie dzieciństwa ten enzym zanika i wówczas pojawia się nietolerancja laktozy, o której mało osób wie. Wracając jednak do mleka- jeśli masz możliwość kupić mleko bezpośrednio od krowy- działaj. Popytaj znajomych, na targowisku. Jeśli żyjesz w mieście może ktoś kto prowadzi gospodarstwo na wsi pod miastem zgodzi się, by sprzedawać ci trochę mleka. W każdym razie- nasze koktajle to: bananowo- szpinakowy, mango-banan i bananowo-jagodowy.

Przepyszny koktajl mango-banan

Składniki na koktajl dla dwóch osób

Wykonanie tego koktajlu nie jest skomplikowane. Ważne jest to, żeby zrobić go wtedy, kiedy mango jest już bardzo dojrzałe wówczas będzie wyraźnie czuć jego smak, który lekko zdominuje w tym zestawie banana. Mango obieramy, oddzielamy miąższ od pestki, wkładamy do blendera kielichowego czy garnuszka, dodajemy banany i szklankę mleka, a następnie blendujemy. Można wykorzystać do tego blender ręczny. Ozdabiamy miętą, jeśli akurat mamy. Smak tego prostego koktajlu zachwyca.

Koktajl mango- banan
Foto: redakcja

Koktajle: banan-jagoda

Koktajl bananowo-jagodowy
Foto: redakcja

Nasze koktajle są robione na bazie mleka i banana nieprzypadkowo. Banan bowiem jest bardzo zdrowym owocem, który powinien znaleźć się w diecie każdej osoby (a już na pewno tych trenujących). Post o właściwościach banan na pewno się tu znajdzie, ale warto posłuchać sobie choćby gościa poniżej, by przekonać się, że banan to cudo! Warto jednak zaznaczyć, iż banan to świetny probiotyk! Zresztą- jagody również są uznawane za bardzo zdrowe owoce, które przeciwdziałają stanom zapalnym o czym możesz poczytać tu: https://zlapanewsiec.pl/zdrowe-jedzenie-redukujace-stany-zapalne/. Potrzebujesz około 100-150 g świeżych lub mrożonych jagód, banana średniej wielkości (najlepiej dojrzałego) oraz szklankę mleka. Składniki blendujesz i koktajl gotowy!

Damian o bananach

Koktajle: bananowo- szpinakowy

Koktajl bananowo-szpinakowy
Foto: redakcja

Wystarczy jeden banan, garść bądź dwie szpinaku oraz szklanka mleka, a także blender i gotowe! Połączenie smaku banana i szpinaku jest bardzo ciekawe, a dodatkowo zdrowe, bo szpinak to jedna z najzdrowszych roślin bogata w żelazo, witaminę C i przeciwutleniacze!

A jeśli zastanawiasz się, jak zacząć zdrowe odżywianie zapraszamy tu: https://zlapanewsiec.pl/jak-zaczac-zdrowe-odzywianie/

Zajrzyj także na: https://beszamel.se.pl/zdrowa-dieta/koktajle-20-pomyslow-na-pyszne-i-zdrowe-smoothies,19417/

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź