Pokazy filmowe DIY w Berlinie

Pokazy filmowe DIY w Berlinie

Berlinie

Projekt Windowflicks organizuje pokazy filmów na berlińskich dziedzińcach, ponieważ kina są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorzy oferują obecnie te pokazy za darmo jako symbol solidarności i wsparcia dla wielu zagrożonych kin w Berlinie

Berlinie

Nowatorski nowy projekt w Niemczech redefiniuje termin „kino domowe”, łącząc lokalne społeczności w czasach izolacji, dzięki sile filmu. Berliński projekt Windowflicks przesyła filmy do fasad budynków, aby cieszyć się całym blokiem mieszkalnym.

Berlinie
Berlinie

Członek zespołu Windowflicks siedzi na brzegu wanny w małej łazience, przygotowawszy sprzęt do projekcji filmu. Radość właścicieli mieszkań w Berlinie rośnie, gdy duże głośniki brzęczą i wibrują z okien swojego salonu, aby wszyscy sąsiedzi mogli to usłyszeć.

niemcy

Nazwa projektu to odpowiedź na Netflix. „Naszym pomysłem było pokazanie, że ludzie nie muszą być zamknięci za cyfrowymi ekranami, mogą otwierać okna i oglądać coś razem z otoczeniem” – mówi Olaf Karkhoff, dyrektor zarządzający MetaGrey, interdyscyplinarnej architektury i firmą oświetleniową.

koronowirus

Berlińczycy mogą wysłać wiadomość e-mail do organizatorów z prośbą o przyjazd kina. Jedynym wymaganiem jest, aby miłośnicy filmu mieszkali w bloku z co najmniej 20 mieszkaniami skierowanymi w stronę tej samej pustej ściany.

Berlinie

Pokazy otrzymały błogosławieństwo jednego z najbardziej płodnych twórców filmowych w Niemczech, Wima Wendersa . Nie tylko zrzekł się opłaty za pokaz za swój własny film o izolacji w Berlinie, Wings of Desire (1987), ale także dostarczył krótką wiadomość wideo, która jest odtwarzana przed każdym filmem, wzywając odbiorców do darowizny.

Berlin

Projekt pojawia się w czasie, gdy niemieckie stowarzyszenia kinowe w całym kraju domagają się wsparcia finansowego od polityków, a także jasnego planu ponownego otwarcia. Windowflicks zachęca do darowizn na kampanię crowdfundingową o nazwie Fortsetzung Folgt (do kontynuacji), której celem jest zebranie 730 000 euro (648 000 funtów) na wiele niezależnych kin w stolicy Niemiec.

Źródło: https://www.theguardian.com/

Czytaj więcej na naszej stronie!

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź