Przezroczyste maski będą normą?

Przezroczyste maski będą normą?

0
przezroczyste maski

Przezroczyste maski – Dla wielu z nas jest to część codziennego życia – walka o to, co mówi ktoś w supermarkecie lub w pracy, kiedy ma na sobie maskę.

Ale dla osób głuchych lub niedosłyszących maski mogą w ogóle uniemożliwić im zrozumienie.

„Równie dobrze możesz mówić po francusku”, mówi Fizz Izagaren, lekarz pediatryczny w Wielkiej Brytanii, który jest głęboko głuchy od drugiego roku życia.

„Słyszę jedno lub dwa słowa, ale są przypadkowe, to nie ma sensu… Kiedy ktoś nosi maskę na twarz, straciłem umiejętność czytania z warg i straciłem mimikę – straciłem kluczowe rzeczy, które sprawiają, że rozumiem.”

Jest to problem, który dzieli z około 466 milionami ludzi na całym świecie, którzy według Światowej Organizacji Zdrowia mają niepełnosprawny ubytek słuchu.

Standardowe maski na twarz, które stały się powszechne, gdy kraje próbują powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, stłumić słowa i zasłonić usta.

Ale teraz organizacje charytatywne i producenci wymyślają rozwiązanie.

Przezroczyste maski

Main dans la Main (ręka w rękę), stowarzyszenie wspierające osoby niesłyszące i niedosłyszące w Chevrières w północnej Francji, należy do organizacji na całym świecie, które stworzyły maskę z przezroczystym oknem.

Jej założycielka, Kelly Morellon, pracowała z matką Sylvie nad opracowaniem projektu, który zakrywa nos, ale sprawia, że ​​usta są widoczne, i można je myć w wysokiej temperaturze w celu zmniejszenia infekcji.

„Podstawowym celem tych przezroczystych masek jest umożliwienie osobom niesłyszącym i niedosłyszącym odczytania ust osoby, która do nich mówi” – powiedziała Kelly BBC.

„Są one jednak bardzo przydatne dla osób z autyzmem, osób z trudnościami w nauce i małych dzieci, które mogą bać się masek lub muszą widzieć mimikę twarzy.

„W każdym razie przezroczysta maska ​​pozwala zobaczyć wzajemnie uśmiechy, a w tym smutnym momencie nie może to być ważniejsze”.

Przezroczyste maski

W przeciwieństwie do niektórych firm na całym świecie – na przykład w Szkocji, Stanach Zjednoczonych i Indonezji – Kelly i jej matka nie są w stanie produkować swoich masek na zasadach komercyjnych.

Zamiast tego doradzają ludziom, jak zrobić własne, i istnieje wiele wskazówek online, które mogą pomóc . Ich najważniejszą wskazówką jest użycie małego mydła do mycia, aby zapobiec zaparowaniu plastikowego ekranu.

Czy przezroczyste maski będą modne i zaczniemy w nich chodzić?

Czytaj więcej! Zlapanewsiec.pl

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź