Śmierć George’a Floyda: oficer oskarżony o morderstwo w Minneapolis

Śmierć George’a Floyda: oficer oskarżony o morderstwo w Minneapolis

0
Minneapolis

Były funkcjonariusz policji z Minneapolis został aresztowany i oskarżony o morderstwo po śmierci nieuzbrojonego czarnego mężczyzny w areszcie.

Derek Chauvin, który jest biały, pokazano w filmie klęczącym na szyi 46-letniego George’a Floyda w poniedziałek. On i trzej inni oficerowie zostali zwolnieni.

Dni grabieży i podpalenia w mieście Minnesota przerodziły się w ogólnopolskie protesty.

Sprawa wznieciła gniew USA z powodu policyjnych zabójstw czarnych Amerykanów.

Minneapolis

Co powiedział prokurator w Minneapolis?

Prokurator okręgowy w Hennepin, Mike Freeman, powiedział, że Chauvin został oskarżony o zabójstwo trzeciego stopnia i zabójstwo drugiego stopnia.

Powiedział, że „przewiduje zarzuty” wobec trzech innych oficerów, ale nie poda więcej szczegółów.

Jak umarł George Floyd?

Pełny raport powiatowego rzeczoznawcy nie został wydany, ale skarga stwierdza, że ​​badanie pośmiertne nie znalazło dowodów na „traumatyczną uduszenie lub uduszenie”.

Lekarz sądowy zauważył, że pan Floyd miał podstawowe choroby serca i ich kombinację, „potencjalne środki odurzające w jego układzie” i bycie ograniczonym przez funkcjonariuszy „prawdopodobnie przyczyniło się do jego śmierci”.

Zapraszamy do naszego sklepu!

Raport mówi, że pan Chauvin klęczał na szyi pana Floyda przez osiem minut i 46 sekund – z czego prawie trzy minuty upłynęły, gdy pan Floyd nie zareagował.

Prawie dwie minuty przed zdjęciem kolana pozostali oficerowie sprawdzili puls nadgarstka pana Floyda pod kątem tętna i nie mogli go znaleźć. Został zabrany karetką do hrabstwa Hennepin County Medical Center i uznany za zmarłego około godziny później.

Czytaj więcej…

Co powiedział Trump?

W piątek w Białym Domu prezydent Donald Trump nazwał to wydarzenie „okropną, okropną rzeczą” i powiedział, że rozmawiał z rodziną pana Floyda, którą opisał jako „wspaniałego ludu”.

Powiedział, że zwrócił się do Departamentu Sprawiedliwości o przyspieszenie śledztwa, które ogłosiło w piątek, czy jakiekolwiek prawa dotyczące praw obywatelskich zostały naruszone po śmierci Floyda.

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź