Szwecja – brak zakazów, otwarte bary i kluby

Szwecja – brak zakazów, otwarte bary i kluby

szwecja

Szwecja nigdy nie wdała się w pełną blokadę podczas pandemii koronawirusa.

Przepisy tam pozwalają większości ludzi wyjść na zewnątrz, odwiedzać bary, restauracje i sklepy, dopóki starają się trzymać od siebie z daleka.

Jak więc wygląda dystansowanie społeczne poza blokadą i czy wszyscy czują się komfortowo?

Szwecja
Ludzie cieszą się ciepłą i wiosenną pogodą podczas wybuchu koronawirusa w Sztokholmie, Szwecja, 22 kwietnia 2020 r. 
ANDERS WIKLUND / TT NEWS AGENCY / AFP za pośrednictwem Getty Images

Kontrowersyjny szwedzki plan radzenia sobie z koronawirusem pozwala większości ludzi wyjść na zewnątrz, odwiedzać bary, restauracje i sklepy oraz utrzymywać życie na względnie normalnym poziomie, o ile starają się trzymać od siebie z daleka.

Nie wszyscy w Szwecji są zadowoleni z takiego podejścia. Ale nawet wraz ze wzrostem liczby zgonów większość wydaje się zadowolona.

Sondaż w tym tygodniu wykazał, że tylko 11% ludzi w kraju stwierdziło, że nie ufa państwowemu epidemiologowi Andersowi Tegnellowi, który kieruje strategią.

Szwecja i opinie mieszkańców

Mazdak Dorosti, który pracuje w bankowości w Sztokholmie, epicentrum wybuchu Szwecji, powiedział Business Insider: „W porównaniu z resztą Skandynawii Szwecja ma wyższą liczbę ofiar śmiertelnych. Ale nadal mamy zaufanie do rządu, nawet jeśli wydaje się to trochę dziwne.”

Ylva Beland, studentka medycyny na Uniwersytecie w Umeå, powiedziała: „Są ludzie, którzy myślą, że powinni wszystko zamknąć i powinni mieć dwa miesiące temu, ale ludzie są na ogół zadowoleni – szczególnie ludzie, z którymi spędzam wolny czas, głównie studenci medycyny . ”

„Kultura w Szwecji jest bardzo ufna, dlatego stosujemy się do sugestii medycznych”.

Ludzie, z którymi Business Insider rozmawiał, zidentyfikowali także cechy szwedzkiego życia, które pomagają spowolnić wirusa bez nowych zasad: ludzie często żyją w dużych domach i samotnie, spotkania rodzinne i fizyczny kontakt nie są tak powszechne, jak w innych krajach, ludzie już spędzają dużo czas na zewnątrz, a kraj jest słabo zaludniony.

Czytaj więcej na naszej stronie.

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź