Tanajno: Należy postawić Dudę przed Trybunałem!

Tanajno: Należy postawić Dudę przed Trybunałem!

Tanajno

Paweł Tanajno wykorzystał pierwsze pytania w debacie prezydenckiej do bardzo ostrego ataku na rząd i prezydenta. – W tym studio widzą państwo polityków-celebrytów. Ja jestem przedsiębiorcą i oskarżam Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudę o zagładę polskiej gospodarki. To nie wirus ją niszczy. Należy postawić Morawieckiego i Dudę przed Trybunałem Stanu i zautomatyzować wszystkie przelewy pomocowe – krzyczał niezależny kandydat.

Tanajno

– Okazało się, że to rząd największym zagrożeniem, obywatele się zjednoczyli wobec eksterminacji, dzięki naszym strajkom luzowanie w gospodarce się zaczęło, nas w sieci jest 200 tysięcy, nie można się godzić na władzę grupki wariatów, przykryjmy partyjną hołotę czapkami – tak brzmiała odpowiedź na pytanie o przywracanie gospodarki na ścieżkę wzrostu po zakończeniu pandemii Covid 19. Podobną formułą odpowiedział także na kolejne pytanie, o balans między polityką krajową, a europejską.

Nie odwiedziłbym żadnej stolicy, zanim nie pojechałbym do polskich przedsiębiorców, którzy są poddani eksterminacji przez rząd PiS w czasach koronawirusa – dodaje kandydat na Prezydenta.

Kim jest Paweł Tanajno?

Paweł Tanajno jest polskim przedsiębiorcą i politykiem związanym od prawie dwudziestu lat z wieloma ugrupowaniami, ale zwykle na ich marginesach. Nie pełnił do tej pory żadnych funkcji publicznych, nie udało mu się też wygrać żadnych wyborów.

Tanajno urodził się w 1975 w Warszawie. Studiował prawo i zarządzanie. W latach 2002–2007 był wspólnikiem i członkiem zarządu PTR Spółka z o.o. Od 2006 jest członkiem zarządu Fundacji Nie Troszczcie Się, od 2011 wspólnikiem i członkiem zarządu spółek: Netwit.pl i Iam4U.pl. Zajmuje się doradztwem w kwestiach marketingu internetowego.

Na przestrzeni ostatnich osiemnastu lat działał w Platformie Obywatelskiej, w Ruchu Palikota, w Demokracji Bezpośredniej, startował do PE z list Kukiz ’15, a jego kandydaturę na prezydenta przed pięciu laty popierała także Partia Kobiet.

Startował także w wyborach do Sejmu i w wyborach samorządowych na, do rady i na prezydenta stolicy. W wyborach prezydenckich 2015 zdobył 0,2 procent głosów i zajął ostatnie miejsce. W wyborach w Warszawie (Komitet Odkorkujmy Warszawę 11 na 14 kandydatów.

W 2020 ponownie kandyduje na prezydenta Polski.

Czytaj więcej: https://zlapanewsiec.pl/

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź