Tarcza antykryzysowa 4.0- wsparcie finansowe dla Kościoła!

Tarcza antykryzysowa 4.0- wsparcie finansowe dla Kościoła!

źródło: Foto: Wojtek Laski / East News
źródło: Foto: Wojtek Laski / East News

W czwartek w nocy w Sejmie przegłosowano poprawkę zgodnie, z którą Kościół może się ubiegać o dofinansowanie w związku ze stratami związanymi z brakiem przychodów podczas pandemii

Zgodnie z IV etapem odmrażania gospodarki (https://zlapanewsiec.pl/iv-etap-odmrazania-gospodarki-wystapienie-morawieckiego/) zostają zniesione limity wiernych, którzy mogą brać udział w mszach świętych (choć należy zachować bezpieczną odległość od siebie). Dodatkowo rząd zdecydował, iż Kościołowi oraz jednostkom organizacyjnym innych związków wyznaniowych w tym trudnym czasie także należy się wsparcie, ponieważ zatrudniają oni pracowników. Tarcza antykryzysowa 4.0 wraz z zapisem o Kościele została poddana głosowaniu o 1:00 w nocy.

Zapraszamy do naszego sklepu!

Tarcza antykryzysowa 4.0

Zapis, który dodano do tarczy antykryzysowej 4.0 brzmi: ” jednostka organizacyjna kościoła, związku wyznaniowego oraz kościelna osoba prawna może wystąpić z wnioskiem o przyznanie świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na dofinansowanie wynagrodzenia pracowników objętych przestojem ekonomicznym”. Posłanka Lewicy Hanna Gil-Piątek skomentowała to działanie rządu na Twitterze następująco: “Co robi poprawka o włączeniu związków wyznaniowych w benefity kolejnej tarczy antykryzysowej? Wjeżdża o 1.00 w nocy na Komisję Finansów Publicznych cała na biało. Zabierać pracownikom, dawać biznesom kościelnym. W jakim kraju ja żyję”.

Pojawiają się wątpliwości na co będą przeznaczone pieniądze z tarczy antykryzysowej- zgodnie z zapisem powinny być przyznane na wypłaty dla osób świeckich zatrudnionych w instytucji jaką jest Kościół

Marcin Przeciszewski, który jest redaktorem Katolickiej Agencji Informacyjnej (https://ekai.pl/) mówi, iż do KAI docierało wiele sygnałów o tym, iż Kościół przeżywa duży kryzys finansowy spowodowany pandemią. W szczególności dotyczyło to momentu, kiedy w Kościele mogło przebywać jedynie pięć osób. Zdaniem Przeciszewskiego Kościół jest jedną z najbardziej poszkodowanych instytucji życia publicznego, która jednak nie upominała się o wsparcie uważając, iż najważniejsze są ofiary Covid-19 oraz ludzie, którzy utracili w związku z pandemią pracę. Tarcza antykryzysowa 4.0 jest to świetny pomysł zdaniem mężczyzny.

Po więcej informacji zapraszamy: https://zlapanewsiec.pl/category/kraj/

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź