Teoria spisku Billa Gatesa i czipów sprawdzone pod kątem faktów

Teoria spisku Billa Gatesa i czipów sprawdzone pod kątem faktów

0
czipów

Narastają spekulacje na temat przyszłej szczepionki koronawirusowej i czipów, a posty w mediach społecznościowych skierowane przeciwko kampaniom przeciw szczepieniom zyskują większą popularność w Internecie.

Dlaczego pogłoski o czipie się kumulują

Po pierwsze, teoria spiskowa dotycząca szczepionek, która rozprzestrzeniła się po całym świecie.

Twierdzi, że pandemia koronawirusa jest przykrywką dla planu wszczepienia czipów umożliwiających śledzenie i że stoi za tym współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates.

Nie znaleźliśmy żadnych dowodów na poparcie tych twierdzeń.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów powiedziała BBC, że twierdzenie jest „fałszywe”.

czipów

Bill Gates nie powiedział tego o szczepionce

Miliarder Microsoft był celem wielu różnych fałszywych plotek na temat szczepionek .

Zapraszamy do naszego sklepu!

Niedawny post na brytyjskim koncie Twitter powiedział: „Bill Gates przyznaje, że szczepionka bez wątpienia zabije 700 000 ludzi” i link do filmu wideo z prawicowym teoretykiem spiskowym Alexem Jonesem.

Twierdzenie w tweecie, które miało ponad 45 000 retweetów i polubień, jest fałszywe i wprowadza w błąd słowa Gatesa.

W filmie Gates mówi o skuteczności szczepionek u osób starszych i ostrzega przed ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych.

Przedstawia hipotetyczną sytuację dotyczącą potencjalnej szkodliwości skutków ubocznych, mówiąc: „Jeśli mamy jeden na 10 000 skutków ubocznych, to o wiele więcej… 700 000 ludzi, którzy będą cierpieć z tego powodu”.

Nie przyznaje, że 700 000 osób umrze na skutek szczepionki.

Teorie spiskowe dotyczące Billa Gatesa i czipów dotarły do ​​włoskiego parlamentu, gdzie niezależny poseł wezwał Billa Gatesa do skierowania go do Międzynarodowego Trybunału Karnego za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Pandemia dla zysku?

We Włoszech istnieje silny ruch przeciwko szczepieniom .

Jeden z popularnych włoskich filmów, który był oglądany ponad 700 000 razy na Facebooku, ma podpis stwierdzający, że pandemia została „wymyślona”.

Narratorem klipu jest Stefano Montanari, włoski badacz z dyplomem z farmakologii, który twierdzi, że ostatecznym celem jest zaszczepienie wszystkich.

Twierdzi, że epidemia „będzie w dalszym ciągu całkowicie wymyślona”, dopóki nie będzie szczepionki i czipów, która „przyniesie pieniądze i korupcję w już i tak już zapełnione”.

Dochodzi do wniosku: „To rewelacyjna mistyfikacja, ale bardzo udana”.

Nie ma żadnych dowodów na poparcie jego teorii, że pandemia jest mistyfikacją. To prawda, że ​​każda firma farmaceutyczna, która opracuje szczepionkę, mogłaby potencjalnie skorzystać z sukcesu, ale pomysł, że ten potencjalny zysk byłby motywem do wynalezienia pandemii, jest zbyt daleko idący.

Czytaj więcej…

BEZ KOMENTARZA

Zostaw odpowiedź